'מושבי הנגב' מתחדשת - רכשה קטפת חדשה (7.6.2015)
 
חברת 'מושבי הנגב' מגדלת לאורך השנים כ 5 אלף דונם כותנה, בעיקר במים שוליים ( קולחין שניוני ומליחים).
השנה רכשנו קטפת מהדקת, כלי חדשני ומתקדם בעולם.
זהו ללא ספק תהליך התייעלות והמשך של חתירה לפסגת הטכנולוגיה והרמה המקצועית. הקטפת תתרום גם ליכולת הכמותית +20% והן ברמה של איכות הכותנה המשווקת. הקטפת מחליפה מערך של שני סלי ביניים, שני מהדקים, 4 טרקטורים ושישה עובדים.

 
סיור של חברת 'כיל דשנים' בשטחי 'מושבי הנגב' (10.6.2015)
 
מנהליה הבכירים של חברת 'כיל דשנים' העולמית הגיעו לביקור בשטלחים של חברת מושבי הנגב. הסיור כלל ביקור בפרדסים ושטחי הפלחה בהם הוסבר למבקרים כיצד מתבצע דישון היסוד לצד פעילות מערכת ההשקייה. הנציגים ההולנדיים התרשמו מהחקלאות המתקדמת במדבר הישראלי, תוך חזרה על הביטוי כי זהו 'חזון שהתגשם'. את הסיור הדריכה גב' גלי כרמי, אגרונומית בחברת כיל. המפגש החיובי נחתם בארוחת בוקר ישראלית, בזמן ששני הצדדים סיכמו על המשך שיתוף פעולה עתידי.
סיור של עיתונאים מרחבי העולם במאגרי 'קולחי הנגב' (18.06.2015)
 
שינוי האקלים והמחסור במים בעולם הופכים לנושא קריטי עבור מדינות רבות. כתוצאה מכך, מי שעלול להפגע הינו הייצור החקלאי. אנחנו בחברת 'קולחי הנגב' שמחנו לארח קבוצת עיתונאים מדרום אמריקה ועד סין, ולהסביר להם כיצד ניתן לשלב חקלאות במדבר על ידי טיהור מים מושבים. הסיור נערך בשיתוף פעולה עם ארגון FPCI והמכון לייצוא. ניכר כי התרשמותם של המשתתפים מהמפעל האדיר של חברת 'קולחי הנגב' תזכה להדים במדינות בהם יפרסמו העיתונאים את כתבתם.
תערכות 'אגרו-משוב', ביתן מושבי הנגב (23.06.2015)
 
חברת מושבי הנגב השתתפה השבוע בתערוכת החקלאות הגדולה ביותר בארץ. בין הביתנים הרבים בלט במוחד הביתן של החברה כאשר גולת הכותרת הייתה הרימונים של החברה הציגה. בין לבין, ביקרו בביתן ח"כ איתן ברושי, רמי לוי, מזכ"ל הקיבוץ הדתי - נחמיה רפל ועוד בכירים בענף החקלאות. 

חדשות מהשטח

סיור מדריכי מגדלי חמניות (02.07.2015)
 
'עלקת החמנית' נחשב לצמח טפילי הגורם נזק רב לגידולי החקלאי. בשנים האחרונות, חקלאיים המגדלים חמניות כמעט והרימו ידיים במלחמה נגד העלקת. אולם כעת, מרכז הפיתוח והמחקר של 'מושבי הנגב', בהדרכתו של עוז בן דוד, הובילו ניסוי מוצלח המשלב עמידות גנטית לצד כימיגציה במינונים נכונים להדברתה של העלקת. את תוצאות הניסוי באו לראות הבוקר מדריכי גידול מרמת הגולן ועד חלוצה אשר התרשמו מאוד מאיכות היבול הודות לטיפול החדש.
הדרכה של חברת ג'ון דיר - תפעול קטפת (07.07.2015)
 
לאחר שחברת 'מושבי הנגב' השלימה את מלאכת ההרכבה של הקטפת החדשה, הגיעו נציגי חברת 'גון דיר' העולמית לריכוז בשטח אורים על מנת להעביר הרצאה והדרכה באשר לתפעול הקטפת. נציגי 'גון דיר' התרשמו משטחי החקלאות בנגב והבטיחו כי הקטפת החדשה תשרת נאמנה את חברת 'מושבי הנגב' לצד חסכון גדול בהוצאות.